عنوان صفحه
دانلود مرورگرها
جهت دانلود آخرین نسخه مرورگرهای
Chrome, Opera, Firefox
روی نام آنها کلیک کنید.
ورود اعضاء
پرداخت الکترونیکی
پرداخت آنلاین

خاک فسفات

بخش : صنعت

زیر گروه : معدن

خاک فسفات
خاک فسفات

فسفر یك عصر تشكیل دهنده تمام بافتهای گیاهی است كه بویژه در بخشهای جوان، گلها و بذرها به مقدار زیادی وجود دارد. وجود این عنصر برای تقسیم سلولی و نمو بافتهای مریسمی ضروری است. فسفر عنصر تشكیل دهنده بسیاری از تركیبات مانند اسیدهای نوكلئیك، فسفرلیپیدها و كوآنزیم هایی مانند آدنوزین تری فسفات میباشد. نهالهای جوان به فسفر زیادی برای تحریك رشد ریشه ها دارند.
كمبود فسفر بر رشد كلی درخت و ریشه ها اثر گذار است. در این حالت شاخه ها كوتاه و باریك شده برگهای جوان كوچك میگردند و زودتر از سایر برگها میریزند، همچنین گلدهی درختان بطور چشمگیری تحت تاثیر كمبود فسفر كاهش میابد و رسیدن و بلوغ میوه ها نیز به تاخیر می افتد. قرمز شدن ساقه و ارغوانی شدن برگها و خشك شدن نوك برگهای پیرتر از علائم كمبود فسفر میباشد زیرا این كمبود بر تشكیل سریعتر رنگدانه های آنتی سیانین اثر گذار است.
جذب فسفر عملا در خاكهای اسیدی و بازی با محدودیت مواجه است. در خاك اسیدی قوی فسفر بوسیله جذب مخصوص بر روی سطوح ذرات اكسید آلومینیم و آهن رسوب و به صورت فسفات آلومینیم و آهن محبوس میگردد. در خاكهای بازی فسفات كلسیم كم محلول تشكیل میشود و فسفر جذب شده از محلول خاك بوسیله ریشه ها با این فسفر جایگزین میشود و اگر كود فسفری به خاك اضافه شود بیشتر آن برای ریشه ها غیر قابل جذب میباشد .

اطلاعات بیشتر با تماس تلفنی
بازرگانی رادمشخصات آگهی دهنده
نام : بازرگانی راد
تلفن : 02188540056
ایمیل : alir50@yahoo.com
تاریخ ثبت آگهی : ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳
انقضاء : ۲۸ مهر ۱۳۹۷ (63 روز باقی مانده)
1864
بازدید
منطقه : تهران
موقعیت : تهران

مشاهده تمام آگهی های بازرگانی راد
تبلیغات بنری
بنربنربنربنربنر