عنوان صفحه
دانلود مرورگرها
جهت دانلود آخرین نسخه مرورگرهای
Chrome, Opera, Firefox
روی نام آنها کلیک کنید.
ورود اعضاء
پرداخت الکترونیکی
پرداخت آنلاین

بهترین درمان سالک در ایران

بخش : آموزش

زیر گروه : درمان بیماری ها

بهترین درمان سالک در ایران
تنها درمان بیماری سالک در دستان ماست
این دارو که جهت درمان سالک بکار میرود ودر هیچ جای دیگر عرضه نمی شود تنها راه درمانی است که ظرف نهایت یک هفته وبدون هیچ گونه درد و باکمترین هزینه موجود میتوان این بیماری را برطرف کرد این دارو ابتدا در زمان جنگ تحمیلی به علت شیوع وسیع سالک در بین رزمنده ها ، یکی از سربازان تصمیم به توزیع این دارو گرفت وبسیار در این راه موفق بود .
و از آنجاکه اینجانب در زمان خدمت سربازی در اصفهان به این بیماری دچار شده ام و سرتاسر ایران را درجستجوی درمان گشتم وهمه راهها را امتحان کردم تا درنهایت با این داروی شگفت انگیز آشنا شدم وبسیار راضی هستم.

طول درمان به شرط استفاده صحیح حداکثر یک هفته می باشد.
این دارو کاملا تضمینی بوده و به صورت انبوه نیز فروخته میشود.
این دارو در هیچ جای دیگر عرضه نمیشود و هیچ روش دیگر به صورت 100%جواب نداده است .
جهت آگاهی از کلیات این بیماری وروش درمان سالک به این وبلاگ وارد شوید .

قیمت : بستگی به نوع جراحت از12.000تومان تا 20.000تومان

به سالك مبتلا نشویم

بیماری جدی ولی قابل پیشگیری
1- سالك چیست؟
سالك یك بیماری پوستی است كه بوسیله گزش پشه خاكی آلوده به نوعی انگل، منتقل می‌شود. سالانه حدود دو میلیون مورد بیماری در سراسر دنیا و از جمله ایران اتفاق می‌افتد. سالك در كشور ما در بسیاری از نقاط وجود داشته است بطوری كه در استان‌های گلستان، سمنان، اصفهان، یزد، كرمان، فارس، هرمزگان، بوشهر، اهواز، ایلام و سیستان و بلوچستان شیوع بالایی دارد و سالانه بالغ بر 20 هزار مورد مبتلا به سالك در كشور ثبت و گزارش می‌شود.

2- چگونه سالك منتقل می‌شود؟
سالك توسط گزش برخی گونه‌های پشه خاكی آلوده منتقل می‌شود. پشه خاكی بسیار كوچك است و اندازه آن حدود یك سوم پشه‌های معمولی می‌باشد و به سختی دیده می‌شود. در ایران دو نوع سالك شهری (نوع خشك) و روستایی (نوع مرطوب) وجود دارد.

سالك نوع شهری (خشك)
مخزن بیماری عمدتاً بیماران مبتلا و بطور تصادفی سگها می‌باشند، و پشه خاكی ماده پس از خونخواری از اطراف زخم سالك، آلوده شده و در خونخواری مجدد در فرد سالم باعث انتقال بیماری می‌شود.

سالك نوع روستایی (مرطوب)
موش‌های صحرایی مخزن بیماری می‌باشند و پشه خاكی ماده پس از خونخواری از موش صحرایی مبتلا، آلوده شده و در خوانخواری مجدد در فرد سالم باعث انتقال بیماری به او می‌شود.

3- علائم سالك چگونه است؟
پس از چند هفته تا چند ماه از گزش پشه خاكی آلوده، برجستگی كوچك قرمز رنگی ظاهر شده كه بتدریج بزرگ و بزرگتر شده و مركز آن زخم می‌گردد. تعداد ضایعات معمولاً یكی است ولی ممكن است متعدد نیز باشد. در سالك نوع روستایی ترشحات چركی در روی زخم وجود دارد و اطراف آن قرمز و برجسته است كه به همین دلیل به آن نوع مرطوب گفته می‌شود.
در سالك نوع شهری ضایعه معمولاً بدون ترشح و چرك است لذا به آن نوع خشك نیز می‌گویند. احتمال عفونت ثانویه به باكتری‌ها نیز وجود دارد كه در بیمار ایجاد عوارض منتشر كند. ضایعات معمولاً بدون درد و خارش است.

4- چرا سالك یك بیماری جدی است؟
ضایعه سالك به شكل یك زخم بدشكل ممكن است برای بیشتر از یكسال باقی بماند. كه موجب اثرات روانی در بیمار حتی پس از بهبودی گردد. در برخی موارد با تهاجم به پلك و بینی ممكن است موجب ایجاد ضایعه (اسكار) ماندگار در چهره و یا تغییر شكل شدید در قیافه بیمار گردد. بعلاوه ایجاد عفونت ثانویه با باكتری‌ها، ممكن است ایجاد عوارض منتشر شدید نماید.

5- آیا برای پیشگیری از ابتلاء به سالك راهی هست؟‌
با رعایت موارد ذیل می‌توان احتمال ابتلاء به سالك را بسیار كاهش داد و یا اصلاً مبتلا نگردید:
- در مناطقی كه این بیماری وجود دارد حتی‌الامكان درهنگام غروف آفتاب و شب از خانه خارج نشوید، چون در این زمان پشه خاكی حداكثر فعالیت را دارد.
- روی پنجره‌ها توری مناسب نصب و پشت درها پرده مناسب آویزان كنید تا امكان ورود پشه خاكی به داخل خانه به حداقل برسد.
- در هنگام غروب آفتاب و در طول شب از پشه بند آغشته به حشره‌كش استفاده كنیم.
- برای از بین بردن پشه‌ها در داخل اطاق‌ها از اسپری حشره‌كش استفاده كنیم.
- در صورت بروز سالك درمان خود را جدی بگیریم زیرا در نوع شهری امكان انتقال بیماری به افراد سالم وجود دارد.
- خانه‌ی خود را با فاصله مناسب از اصطبل‌ دام‌ها بسازید.
- در جمع‌آوری و دفع مناسب زباله، نخاله‌های ساختمانی و تسطیح مخروبه‌ها كه مكان‌های مناسبی برای تكثیر پشه خاكی می‌باشند دقت كنید و با مسئولین مربوطه همكاری نمایید.
- جهت معدوم كردن جوندگان در نوع روستایی با مسئولین ذیربط همكاری نمایید.
- در كنترل بیماری در سگ‌ها و نگهداری بهداشتی سگ‌ها در نوع شهری با مسئولین همكاری نمایید.

6- آیا بیماری سالك نیاز به درمان دارد؟‌
در سالك نوع شهری چون بیماران خزن بیماری می‌باشد حتماً لازم است بیماران تحت درمان قرار گیرند. كه با درمان و بهبودی حالت مخزن بودن آنها از بین می‌رود. لذا خطر آلوده شدن پشه‌خاكی‌ها و انتقال بیماری وجود نخواهد داشت.
در سالك نوع روستایی فقط موارد خاص تحت درمان قرار می‌گیرند كه شامل: ضایعات بیش ار 3 سانتیمتر، ضایعات موجود در صورت، تعداد بیشتر از 3 ضایعه، ایجاد ضایعه منتشر سالكی، و وجود ضایعه در روی مفاصل، می‌باشند.
درمان سالك به دو صورت موضعی و عضلانی انجام می‌شود. درمان موضعی بصورت تزریق دارو و به اطراف زخم هفته‌ای یكبار و یخ زدن آن توسط مواد خاص (كرایو) دو هفته یكبار (حداكثر 12 هفته) انجام می‌گیرد و درمان عضلانی بصورت تزریق روزانه دارو به مدت 14 روز (در نوع روستایی) و 21 روز (در نوع شهری) می‌باشد.
پانسمان ضایعه سالكی در كنترل بیماری از اهمیت خاصی برخوردار است. پانسمان ضایعه ضمن پیشگیری از عوارض عفونی، باعث جلوگیری از آلوده شدن پشه خاكی و قطع زنجیره انتقال می‌گردد لذا لازم است محل زخم را روزاه یك یا دوبار با آب لوله‌كشی و صابون شسته و با بتادین یا پماد اكسید دوزنگ پانسمان شود.

7- چگونه می‌توانیم اطلاعات خود را در مورد سالك افزایش دهیم؟
جهت افزایش آگاهی خود در مورد این بیماری به مراكز بهداشت مراجعه نمایید.مشخصات آگهی دهنده
نام : احسان رستگارمهر
تلفن : 09168005321
ایمیل : ehsan.raste@yahoo.com
تاریخ ثبت آگهی : ۱۶ فروردين ۱۳۹۰
انقضاء : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ (62 روز باقی مانده)
11562
بازدید
منطقه : خوزستان
موقعیت : اهواز

مشاهده تمام آگهی های احسان رستگارمهر
تبلیغات بنری
بنربنربنربنربنر