عنوان صفحه
دانلود مرورگرها
جهت دانلود آخرین نسخه مرورگرهای
Chrome, Opera, Firefox
روی نام آنها کلیک کنید.
ورود اعضاء
پرداخت الکترونیکی
پرداخت آنلاین

پایان نامه مانده یابی (FISHING)

بخش : آموزش

زیر گروه : پروژه های دانشگاهی

پایان نامه مانده یابی (FISHING)
مانده یابی عملیاتی است که شامل گرفتن، بدست آوردن و یا از بین بردن وسایلی که در چاه مانده و یا گیر کرده و باعث توقف عملیات حفاری ، راندن جداری یا تکمیلی شده است.

اصطلاح مانده یابی بنظر می آید از زمانی متداول شده است که عملیات حفاری ،کابلی بوده است.در آن زمان حفاری بصورت ضربه زدن به لایه ها صورت می گرفته است و اگر کابل بریده می شد بوسیله قلابی که روی آن تعبیه می کردند، وسایل مانده در چاه را بالا می آوردند. معمولا 20% تا 30% از عملیات حفاری و 70% تا 80% از کارهای چاههای تعمیراتی را مانده یابی تشکیل می دهد و هزینه این عملیات اضافی در واقع بار سنگینی است که روی بودجه حفاری یک چاه سنگینی می کند و cost / mt را زیاد می کند.بنابراین باید با شناخت عملیات علل مانده یابی از بوجود آمدن آن جلوگیری کرد. مخصوصا مطالعه چاههایی که با مانده یابی مواجه شدند، ممکن است ما را راهنمایی کنند.

آموزش و راهنمایی افراد عملیاتی درباره استفاده صحیح و بکارگیری و نگهداری وسایل حفاری می تواند نقش عمده ای از جهت جلوگیری از مانده یابی بنماید شناخت سازند ، آشنایی با لایه های شیلی که ورم کرده یا ریزش می کند می تواند ممکن است ما را از عملیات مانده یابی ایمن سازد ، پدیده سگدست ( DOGLEG ) و یک حفره جا کلیدی ( KEYSEAT ) در سالهای اخیر نیز از عوامل عمده مانده یابی بوده است ، آموزش تکنیک حفاری بدون DOGLEG و KEY SEAT ممکن است تا 50% از مانده یابی جلوگیری کند.

http://www.eng-group.net/79-fishing.html

http://www.eng-group.net


مشخصات آگهی دهنده
نام : گروه مهندسی
ایمیل : admin.mohande30@gmail.com
تاریخ ثبت آگهی : ۱۱ اسفند ۱۳۸۹
انقضاء : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ (63 روز باقی مانده)
4181
بازدید
منطقه : تهران
لینک آگهی : www.eng-group.net

مشاهده تمام آگهی های گروه مهندسی
تبلیغات بنری
بنربنربنربنربنر