عنوان صفحه
دانلود مرورگرها
جهت دانلود آخرین نسخه مرورگرهای
Chrome, Opera, Firefox
روی نام آنها کلیک کنید.
ورود اعضاء
پرداخت الکترونیکی
پرداخت آنلاین

پایان نامه کاربردهای تکنولوژی نانو در مباحث حرارتی

بخش : آموزش

زیر گروه : پروژه های دانشگاهی

پایان نامه کاربردهای تکنولوژی نانو در مباحث حرارتی
نانو فناوری در بر گیرنده پژوهش ها و فناوری هایی است که در گروه 100-1 نانو متر یعنی مقیاس اتمی ، مولکولی و ابر مولکولی انجام می شود. این فعالیتها مشتمل بر شناسایی و کشف خواص بدیع و انحصاری این مواد بدلیل ابعاد کوچک آنها و نیز ساخت ابزار و دستگاه هایی است که قابل بکارگیری در این محدوده باشند. بنابراین دستکاری هوشمندانه و کنترل هدفمند مواد در مقیاس اتمی هدف عمده نانوفناوری تلقی می شود.

اهمیت ویژه نانو فناوری بدلیل نقش آفرینی و اثرگذاری گسترده آن در پهنه وسیعی از زندگی بشر است که شامل پزشکی ، داروسازی ، محیط زیست ، کشاورزی ، صنعت ، حمل و نقل ، علوم فضایی و بسیاری زمینه های دیگر می شود.

نانو تکنولوژی یا به عبارتی فنآوری مادون ریز در دو دهه اخیر پیشرفت های فراوانی را در تکنولوژی تجهیزات و مواد با ابعاد بسیار کوچک به دست آورده است، و به سوی تحولی فوق العاده که تمدن بشری را تا پایان این قرن دگرگون خواهد کرد، پیش خواهد برد.

در بیانی کوتاه نانو تکنولوژی یک فرآیند تولید مولکولی و همچنین دانشی عام و فراگیر است، در بسیاری از فن آوری ها از جمله علوم مهندسی محیط زیست و ساخت تجهیزات پیشگیرانه و محافظ محیط زیست د رمقابل انواع آلودگی های زیست محیطی (آب، خاک، هوا و صوت) بسیار کاربرد دارد.

از مهمترین کاربردهای زیست محیطی نانوتکنولوژی می توان به ساخت انواع نانو حسگرها، نانو فیلترها، کاتالیست های زیست محیطی، نانو پلیمرها، نانو ذرات، نانو زیست فن آوری (بیوتکنولوژی)، بهینه سازی انرژی های نو، و همچنین کاربرد آن در تصفیه آلاینده های زیست محیطی و ... اشاره نمود. استفاده از این تکنولوژی (فن آوری سبز) باعث صرفه جوئی فوق العاده ای در مصرف هزینه، انرژی، حفاظت از کلیه منابع محیط زیست و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی می گردد و نهایتاً راه را برای رسیدن به توسعه پایدار هموارتر خواهد نمود.

http://www.eng-group.net/77-nano-heat.html

http://www.eng-group.net


مشخصات آگهی دهنده
نام : گروه مهندسی
ایمیل : admin.mohande30@gmail.com
تاریخ ثبت آگهی : ۱۱ اسفند ۱۳۸۹
انقضاء : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ (60 روز باقی مانده)
4082
بازدید
منطقه : تهران
لینک آگهی : www.eng-group.net

مشاهده تمام آگهی های گروه مهندسی
تبلیغات بنری
بنربنربنربنربنر