عنوان صفحه
دانلود مرورگرها
جهت دانلود آخرین نسخه مرورگرهای
Chrome, Opera, Firefox
روی نام آنها کلیک کنید.
ورود اعضاء
پرداخت الکترونیکی
پرداخت آنلاین

سازه های سبک فلزی lsf

بخش : املاک

زیر گروه : خدمات ساختمانی

سازه های سبک فلزی lsf
معرفی سیستم light weight steel frame (lsf)
ساختمانهای پیش ساخته فولادی سبك light weight steel frame موسوم به lsf می باشند . در این روش ورق گالوانیزه توسط دستگاه رول فرمینگ پروفیل های مورد نظر مطابق با طراح را تولید و تیرآهن سنگین عملاًدر ساختمان حذف می گردد و بجای آن پروفیل ناودانی و تیر آهن به حفظ فیزیك كار بصورت سبك ساخته و قابل حمل توسط هر كارگر ساده می شود . در این روش وزن سازه ساختمان تا 60% كاهش می یا بد و پس از سفارش مشتری كل ساختمان در كارگاه ساخته شده و دیوارها به محل حمل و با جرثقیل نصب می گردد. این ساختمان بصورت خشك و عمدتاً با استفاده از اتصالات پیچی بكار می رود. این ساختمانها از سه جزء اصلی شامل: مقاطع متشكل از ورقهای فولادی سرد نورد شده برای سازه ، صفحات تخت گچی به عنوان پوشش رویه درونی و لایه عایق حرارتی و صوتی تشكیل می شود .كاربرد این ساختمان ها به عنوان یك سیستم سازه ای مستقل و اكثراً در انبوه سازی ساختمان های دو طبقه ، دفاتر و ساختمان های تجاری كوچك ، واحدهای صنعتی و سالن های ورزشی یك طبقه می باشد . سیستم سازه ای باربر ثقلی lsf قابلیت تركیب شدن با سیستم سازه ای دیگر ، مانند دیوارهای بتن مسلح سازه ای را داشته و در ساختمانهای كوتاه بصورت سیستم سازه ای مختلط بكار می رود .

استفاده از مقاطع با اشكال مختلف طبق آیین نامه های موجود برای این سیستم مجاز بوده است ، و مقاطع آن دارای ابعاد متنوع و محدوده تغییرات ضخامتی بین ؟؟ تا ؟؟ میلیمتر می باشند.

اتصال سیستم lsf به شالوده به واسطه كلاف افقی با مقطع C انجام می پذیرد اجزاء قائم به عنوان عضو باربر ستونی در بارهای ثقلی عمل می كند . برخی از این اعضاء در دهانه مهاربندی جانبی سازه علاوه بر بار ثقلی ، متحمل نیروهای ناشی از بار جانبی بوده كه تحت نام (Stud) در سیستم معرفی می گردند.

سقف این سازه ها متشكل از تیرچه های فلزی سرد نورد شده است . تیرها و تیرچه ها عمدتاً دارای مقاطع با اشكال C, Z می باشند . به منظور باربری جانبی سازه در امتداد اصلی متعامد ، از دیوارهای باربر جانبی استفاده می شود.

دهانه های باربر به 4 روش ایجاد شده : سیستم دهانه های مهاربندی با اعضاء قطری ، سیستم دیوار برشی با ورق فولادی نازك ، سیستم دیوار باربر با پوشش OSB وسیستم دیوار برشی بتن مسلح تا 4 طبقه مسكونی مجاز است .

پوشش سقف با دال بتنی در صورت یكپارچگی لازم بین بتن و پروفیل فولادی تیرچه ، می تواند به عنوان سقف مركب فلزی طراحی شود .
انتقال حرارتی كم ، آن را برای استفاده دائم مانند : ساختمان های مسكونی با مشكلاتی روبرو می سازد ولی عملكردش برای استفاده های منقطع مناسب است . عملكرد صوتی دیوارها و سقف های ساخته شده در صورت رعایت تمهیدات پاسخگوی انتظارات تعیین شده مقرارت ملی ساختمان می باشد. مواد تشكیل دهنده lsf بار حریق ندارند ولی پروفیل های سرد نورد شده مقاومت كمی در برابر حریق دارند و بایستی بخوبی محافظت گردند ، كه یكی از دلایل كاربرد گچ به عنوان پوشش داخلی رسیدن به این هدف است.

از عمده مزایای lsf كاهش جرم ساختمان ، كاهش هزینه در مصالح ، نیروی انسانی و زمان احداث پروژه هاست . بكارگیری این روش در ساختمان های 5 طبقه كشور با رعایت تمهیدات خاص مقدور می باشد .

مساله مهم دیگر در صنعت ساختمان حفظ ملاك های فرهنگی و جلوه های معماری اسلامی و ایرانی در طراحی و نماسازی ساختمانهاست . انحنا های موجود در گنبد های مساجد ، نقش و نگارهای ایرانی و اسلیمی و سایر موارد از نشانه های معماری اسلامی ایرانی است كه در روش سازه های پیش ساخته سبك می توان آنها را حفظ كرد . چرا كه می توان پانل های سبك مورد استفاده را به طرح دلخواه در آورد و پس از نصب آنها در محل خود ، بتن پاشی روی آنها انجام داد. روش سازه های پیش ساخته سبك ، حتی ساخت گنبد های بزرگ را به دلیل زیادی وزن دشوار است آسان تر می كند چرا كه در این روش وزن سازه ها بسیار كاهش می یابد در حالی كه مقاومت و استحكام آنها بالاتر می رود .

این سیستم در مقایسه با سیستم های رایج دیگر ، تا اوایل دهه 90 كاربرد چندانی نیافت ولی از اوایل دهه 90 میلادی پس از تشكیل انجمن مهندسین سازه های نورد سرد و تدوین و تصویب آیین نامه های مربوطه و وارد شدن در استاندارد UBC و پیشرفت تكنولوژی های ساختمان استفاده از این سیستم در بناهای مسكونی ، تجاری و اداری نیز با استقبال گسترده ای مواجه شد و تا امروز نیز با روند فزاینده ای ادامه داشته است .

http://www.lsfsazan.com


مشخصات آگهی دهنده
نام : خانه سازان اسکان پروژه آریا
تلفن : 88267182-88279252-8826268
تلفکس : 88262568
ایمیل : info@lsfsazan.com
تاریخ ثبت آگهی : ۲۴ فروردين ۱۳۹۰
انقضاء : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ (60 روز باقی مانده)
3685
بازدید
منطقه : تهران
موقعیت : تهران
آدرس : بزرگراه جلال آل احمد، نبش شهر آرا، پلاک 66، واحد 1
لینک آگهی : www.lsfsazan.com

مشاهده تمام آگهی های خانه سازان اسکان پروژه آریا
تبلیغات بنری
بنر



بنر



بنر



بنر



بنر